jesteś tutaj: O firmie Firma
Firma
Trochę o historii

130 LAT ROZWOJU

W roku 1871 Euphémie Schiever tworzy przedsiębiorstwo, zajmujące się handlem winami oraz napojami alkoholowymi w Avallon we Francji. W wieku XX Grupa Schiever prężnie się rozwija, w krótkim czasie staje się ona znaczącym hurtownikiem artykułów spożywczych. Pierwszy supermarket zostaje otwarty w Semur-en-Auxois w roku 1969. Tak oto Pierre Courgeon rozwija sieć sklepów Maximarché. W roku 1993 zapoczątkowuje współpracę partnerską z centralą zakupów Paridoc, co pozwala na otwarcie pierwszego hipermarketu grupy: Mammouth w Avallon w roku 1994...

Podczas kolejnych lat supermarkety przekształcone zostają w większe jednostki o nazwie Atac oraz w małe markety o nazwie Maximarché, szczególnie w regionach rolniczych.

Maxibrico, specjalizujące się w artykułach wyposażenia mieszkań rozwija się początkowo jako sklepy uzupełniające ofertę marketów z artykułami spożywczymi, a od roku 1999 pojawiają się samodzielnie w Alzacji.

Ludzie czynu

Rodzinna firma stworzona w 1871 przez Euphémie Schiever, zarządzana kolejno przez Georges i Jacques Schiever, jest dzisiaj kierowana przez Vincent Picq, Prezesa Zarządu oraz Pierre Courgeon, Przewodniczącego Rady Nadzorczej.

Partnerstwo z Auchan

Auchan rozpoczyna swoją działalność w roku 1961. Wówczas właśnie Gerard Mulliez otwiera pierwszy sklep w Roubaix, na północy Francji w dzielnicy "Hauts Champs". W dosłownym tłumaczeniu nazwa ta oznacza "wielkie pola" i stanowić będzie dalej pomysł do mianowania kolejnych sklepów. Znakiem ich będzie mały wróbel, symbol radości życia.

Ponad 500 hipermarketów i ponad 700 supermarketów Auchan istnieje w 12 krajach.

Swą działalność w Polsce Auchan rozpoczyna w roku 1996 i do roku 2010 otwiera 22 hipermarkety. Firma Schiever Polska, wspólny projekt grupy Schiever oraz Auchan utworzona zostaje w roku 1999 i działa na zasadzie partnerskiej współpracy z Auchan.

W marcu 2001 Schiever Polska otwiera swój pierwszy hipermarket Auchan w Zielonej Górze, następny w listopadzie 2002 w Legnicy, w lipcu 2004 w Wałbrzychu i w maju 2007 w Raciborzu.

Siedziba spółki mieści się w Poznaniu, na jej czele stoi Antoine Leveilley, Prezes Zarządu.

Filozofia

Schiever buduje swoje hipermarkety w miastach średniej wielkości. Ich kompleksowa oferta korzystnie wpływa na rozwój lokalnych jednostek i pozwala zmniejszyć emigrację w kierunku większych miast.